FoRuMLaR ALeMiNe HoS GeLdInIz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FoRuMLaR ALeMiNe HoS GeLdInIz

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ALEX'İ HAYRANLIKLA İZLİYORUM!..

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

ALEX'İ HAYRANLIKLA İZLİYORUM!.. Empty
MesajKonu: ALEX'İ HAYRANLIKLA İZLİYORUM!..   ALEX'İ HAYRANLIKLA İZLİYORUM!.. Icon_minitimeCuma Kas. 16, 2007 3:12 pm

Sabah Gazetesi'ne konuşan Liverpool'un kaptanı Gerard, 'Türk futbolu' denildiğinde aklına ilk gelen takımın Fenerbahçe olduğunu söyleyen İngiliz yıldız, "Şampiyonlar Ligi'ndeki maçlarını kaçırmıyorum. Gerçekten de ortaya koydukları futbola ve aldıkları sonuçlara saygı duyuyorum. Grupta ilk ikiyi, dolayısıyla turu geçmeyi büyük ölçüde garantilediler. Doğrusu Inter ve PSV gibi iki takımı yenerek ve 4 maçta mağlup olmayarak bunu hak ettiler. Bir sonraki turdaki rakibimiz olmalarını istemiyorum. Eşleşirsek işimiz gerçekten çok zor" yorumunda bulundu.

F.Bahçe'nin çok kaliteli bir kadrosu olduğunu söyleyen Gerrard, "Roberto Carlos'u anlatmaya zaten gerek yok. O dünya çapında bir yıldız. Ama benim asıl dikkatimi çeken isim Alex... Son derece yaratıcı, yetenekli ve çalışkan bir oyuncu. Maçı zekasıyla oynuyor. Doğrusu ona hayran olmamak elde değil. Bunların dışında da iyi futbolcular var ama açıkçası ben Alex'i izlemeye doyamıyorum. Fenerbahçe'nin bu kadrosuyla Şampiyonlar Ligi'nde çok daha yukarılara gideceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Hırslandık; 8-0 oldu
Liverpool kalecisi Reina, Beşiktaş'a ilk maçta yenildikten sonra çok hırslandıklarını ve farklı galibiyetin böyle geldiğini söyledi..

Liverpool'un İspanyol kalecisi Jose Pepe Reina da Paris'te Predator kramponunun tanıtımındaydı. Beşiktaş'a yenildikleri ilk maçtaki İnönü'de yaratılan atmosfer için "Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. O maç inanılmaz zorluydu. Dünyada birçok ülkede maç oynadım, ama böyle bir şey görmedim. Taraftarlar müthişti. Beşiktaş, böyle bir taraftara sahip olduğu için çok şanslı. Bu takımla deplasmanda oynamak tam bir kabus. Karşımızda 11 kişi değil, sanki binlerce kişi vardı" dedi.

KENDİMİZİ AFFETTİRDİK
Beşiktaş'ın oynadığı futbola ve aldığı sonuca saygı gösterdiğini belirten Reina, "Aslında kariyerimde pek hatırlamak istemediğim bir karşılaşmaydı, çünkü kaybettik. İkinci maça ise büyük bir hırsla çıktık. Grupta şansımızın devam etmesi için kazanmak zorundaydık. Artı ilk maçı kaybettiğimizde taraftarımız haklı olarak bize tepki göstermişti. Bu karşılaşmadan farklı galibiyetle ayrılarak kendimizi affettirdik. Takım olarak bu kadar motive olmasaydık, böyle farklı bir skorun ortaya çıkacağını sanmıyorum" ifadesini kullandı. Fulham karşısında alınan 2-0'lık galibiyetin ardından ligde de iddialarını sürdürdüklerini ifade eden Reina, uluslararası bir kaleci olmasında babasının da aynı bölgede oynamış olmasının büyük önemi olduğunu kaydetti.

İlk maçı Beşiktaş taraftarı aldı
Gerrard, geçtiğimiz salı günü İngiltere'de 8-0 yendikleri Beşiktaş'a; İnönü'deki ilk karşılaşmada 2-1 mağlup olmaları ile ilgili konuşurken siyah-beyazlı taraftarları göklere çıkardı. Türk taraftarların her zaman ateşli olduğunu vurgulayan yıldız oyuncu, şunları söyledi: "Ama o karşılaşmada taraftarın temposu inanılmazdı. Adeta maçı bizimle oynadılar ve kazandılar. Böyle bir taraftarı gerçekten dünya üzerinde bulmak zor" şeklinde konuştu. Beşiktaş'ın o maçta galibiyeti hak eden taraf olduğunu belirten Gerrard, evlerindeki maçta da kendilerinin farklı galibiyeti hak ettiklerini söyledi. İngiliz oyuncu, Liverpool ile bu sezon şampiyonluk hedeflediklerini ve sezon bitiminde mutlu sona ulaşacaklarına inandığını da ifade etti.

Taraftara tebrik mesajı
Liverpool'un Ukraynalı oyuncusu Voronin, Beşiktaş taraftarını överken, "Onları kutluyorum ve bunu iletmenizi istiyorum" dedi..

Sezon başında Bayer Leverkusen takımından Liverpool'a transfer olan Andriy Voronin de SABAH'a özel vakit ayırdı. İstanbul'daki karşılaşmada Beşiktaş'ın oynadığı futbolla galibiyeti hak ettiğini belirten Ukraynalı yıldız, "Futbol 11 kişiye karşı 11 kişiyle oynanır. Artık takımlar arasında çok fark kalmadı. İlk maçta Beşiktaş gerçekten mükemmel oynadı ve galibiyeti hak etti. Biz de rövanşta farklı gelmeyi hak ettik. Liverpool'un taraftarı da oldukça ateşli. Ama ben İnönü'deki atmosfer gibisini görmedim. Beşiktaş taraftarlarına tebriklerimi iletmenizi istiyorum. Çünkü yaptıkları şovla alkışı ve tebriği hak ettiler" diye konuştu.

MİLLİ MAÇTA DA GÖRDÜM
Ukrayna'nın, Türkiye'yi deplasmanda 3-0 yendiği maçta da taraftarların ne kadar ateşli olduğunu gördüğünü söyleyen Voronin, İngiltere Ligi'ni ise şöyle anlattı: "İngiltere'de düşünmek için vaktiniz yok. Topu aldığınızda nereye atacağınıza hemen karar vermeniz lazım. Aksi takdirde o topun sizde kalması için hiçbir şansınız kalmıyor."
http://forumalemi.forumotion.com

1 sayfadaki 1 sayfası